Do práce a z práce


Naše první hra Do práce a z práce je jakousi parodií, která zlehčuje strasti běžného pracovního dne. Od překonání záludností na cestě do roboty, přes potýkání se s více či méně chápavými kolegy až po nemožné úkoly požadované šéfem či zákazníky.

Známe to všichni....ráno zazvoní otravný budík, oči ještě zalepené, rychlá snídaně, dát se trochu dohromady a zase vyrazit na to prokleté místo...do práce! No jo, ale dostat se tam, to není jen tak! Dopravní kolony, nehody, objížďky, přecpané dopravní prostředky a spousta dalších nástrah. Zkrátka takový každodenní závod i boj o holé přežití.

Konečně jste na místě! Ještě si nestihnete ani uvařit ranní kávu a už zběsile vyzvání telefon. Co na tom, že je 7:40 a pracovní doba je od 8:00. Zákazník je všemohoucí a nutně se potřebuje přeptat na stejnou objednávku, kvůli které volal včera v půl šesté večer. Že se od té doby nic nezměnilo? Nevadí, chtěl se přeci jen ujistit a určitě se brzy ozve znovu.


Abyste se uklidnili, uděláte si konečně to kafe a zapnete ten pekelný stroj. Chvíli civíte na monitor a přemýšlíte nad tím, že se to muselo nějak zaseknout... 50 nepřečtených emailů? To je přece nesmysl..Začnete se tím vším probírat a najednou cítíte nepříjemný pohled v zátylku...určitě je to on...šéf! S nacvičeným úsměvem Vám popřeje dobré ráno a jen tak mimochodem se přeptá na ten report, který měl být včera hotový! Že jste tu včera byl sám a dělal práci za další dva kolegy? To je samozřejmě pochopitelné, ale rozhodně vás to neomlouvá....ten report je priorita....a bla bla bla... pomalu přestáváte vnímat jeho monolog a představujete si, jak se jeho hlava zvětšuje, rudne, až vystřelí vzhůru jako nafukovací balónek a začne zběsile poletovat po kanceláři....